| Lilik a întrebat:

Http://observator.antena1.ro/......10725.html Traim in romania, si asta ne ocupa tot timpul. Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| thealchemist a răspuns:

Funny. nu normal funny, ci absurd funny, fara sens, se pare ca e o limita de virsta pina la care esti batrin, dupa, nu te mai califici, treci la urmatoarea grupa de virsta. pacat ca nu cred ca am inteles bine cum se numeste ce urmeaza dupa batrinete, si de ce are programare pe 7 iunie, se asteapta doctorii sa scada in virsta?

9 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Am mai sesizat acest aspect pe site: in marile orase deja unii medici sunt pe mosia lor, fac ce vor si cand vor sub diferite pretexte. In provincie sa stiti ca mai exista omenie:avem in familie persoana de 95 de ani( are probleme cu inima)si este internata sau vine salvarea de cate ori o solicitam; medicul de familie vine cel putin la doua saptamani acasa si il consulta, iar tot la doua zile vine o asistenta de la Asistenta sociala si ii face injectii pentru eliminarea apei.
Vreau cu aceste exemple sa arat ca nu toti medicii sunt la fel si ca mai exista si medici care isi fac datoria!

| marrr a răspuns:

Mi se pare josnic ceea ce a facut conducerea spitalului straight face Nu este corect sa discriminezi pe cineva in functie de varsta. Iar la sfarsitul reportajului spune cineva: "daca mai traieste pana atunci... ".straight face Sunt ingrozita ca nimeni nu vrea sa ridice un deget pentru un suflet, ca sa ii imbunatateasca viata catusi de putin.sad Multa sanatate TPU.Multa sanatate tuturor din lumea aceasta.

| gabriela a răspuns:

Nu urmaresc, nu citesc, nu ma uit la antene!

| adinaciosescu a răspuns:

Poate chiar i-au facut un mare bine omului, ca daca il internau murea saracul repede, la cati virusi, bacterii, ciuperci, mizerie si boli contamineaza pacientii.

| constantyna a răspuns:

Sistemul sanitar este in curs de disolutie.

| TąNyą a răspuns:

Saracu. Mai e si veteran. prin cate a trecut nici la batranete nu poate sta linistit oh go on. Romania de cacao. si daca are 87 de ani ce? Daca bunica-sa ar avea 88 n-o primeste in spital? Normal ca da ca doar e bunica-sa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta cu; traim in romania...bla,bla,bla.a inceput deja sa fie rasuflata de mult.ar trebui spus; MURIM in romanica...bla,bla,bla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughingDoamne fereste ce oameni. Apropo, eram in Italia si am vazut acolo la tv un mos de 92 de ani care trebuia internat de urgenta iar cei de la spital i-au spus sa vina dupa 6 luni daca vrea sa se internezelaughing

| d3mon a răspuns:

Romania! sa sara-n aer