| Andrei200202 a întrebat:

I-au ieșit fratelui meu pe gat niste pete, a mai avut si pe spate vara trecuta dar i-au trecut. I-am spus sa se duca la un dermatolog dar nu prea vrea. Care ar putea fi problema, alimentație cumva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Dereglari hormonale?

| Apokales a răspuns:

Am avut si eu niste pete albe pe ceafa mea bronzata in vara, cred ca este pitiriazis. La mine petele cred ca au fost cauzate la camp, locuiesc la tara, dupa ce am adunat lucerna care s-a stricat pe pamant din cauza ploii. Si desigur au trecut de la sine, in vara le-am facut, in iarna nu mai aveam nimic. Tin sa mentionez ca sunt inca viu.

| Mariarobertina300000000 a răspuns:

Este de la soare, ii apar mamei mele pe fata! Se inrautatesc si se inmultesc la soare, deci ar fi recomandat ori sa se duca la doctor ori crema solara...
Eu o mostenesc si am pe picioare( tot timpul anului) deci decat sa nu mai scape de ele ca mine mai bine se duce la doctor!