| sadot21kdj a întrebat:

Ieri am facut operatie de marire a preputului spus circumcizie, nu stiu daca e circumcizie in adevaratul sens deoarece doctorul mi-a spus doua variante ele fiind circumcizie unde imi taie toata pielea jos si raman cu capul descoperit ori largire a preputului varianta care am ales o deoarece nu ma deranjeaza cu nimic pielea si vreau sa arate cat mai natural tot ce voiam este sa o pot decalota fara probleme.asa si spus am primit anestezie locala in coloana probabil cea mai dureroasa parte deoarece nu am simtit nimic tot procesul(a durat 15minute) dar garantat pot spune ca din toata procedura asta anestezia facuta in coloana (rahianestezie) a fost cea mai nasoala parte 5 ore nu mi am putut misca picioarele deloc si m-am simtit paralizat???? astazi sunt in a doua mea zi dupa operatie pot decalota si pot face pisu linistit fara sa se umfle preputul, trebuie sa ma dau cu crema de 2-3 ori pe zi betadina+o crema antiinflamatoare+bandaj, tin sa mentionez ca am 17 ani si de mic voiam sa fac aceasta decizie si mi-a fost rusine faceti cu incredere ca e mult mai usor decat pare.la primul pisu nu m-a usturat deloc nu ma ustura nici acum cand o fac doar ca pe bandaj mai apar pete de sange dar nu simti nimic decat niste usturimi foarte mici(nu aveti voie in jur de o saptamana sa faceti contact cu apa in zona respectiva si nici sex in jur de o luna)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari pentru decizie si recuperare usoara si rapida!

| StoicAnalysis a răspuns:

Foarte bine, sa fi sanatos.

| Petre1987 a răspuns:

Multă sănătate și recuperare usoara!