| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am fost la stomatolog si mi-a facut tratament de canal la o masea. Dar inca ma doare putin si simt ca pulseaza. El mi-a spus ca de acum nu o sa ma mai doara, dar vad ca da. E normal? Mi s-a mai facut tratament de canal si la o alta masea, dar acolo nu m-a durut nimic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| relian a răspuns:

Te doare locul ala unde a fost nervu, ca doara sa umblat acolo sa fie scos.Mai asteapta o zi si daca tot te doare atunci nu-i in ordine, nu a facut ala treab buna.Cam asa stau lucrurile, ori te doare locu ala, ori inca mai e ceva nerv acolo.Astepti 1-2 zile,daca te doare mergi inapoi.
Nu stiu ce metoda a folosit ala,dar ar fi trebuie sa iti zica,ori poate ti-a zis dar tu cum erai amortit nu ai bagat de seama.
Ceva ani in urma unia elimnau nervul cu arsenic,adica dadeau acolo gaura,baga ceva arsenic,apoi punea peste un pansament,asa s e distrugea nervul, dar te durea, simteai asa o durere o zi doua, dar suportabila.
Stiu sigur ca se folosea si metoda asta, nu mai stiu acum, ori ce metoda a folosit asta la care ai fost tu.