| qwertyqwerty a întrebat:

sad
Deci, ieri seara am vomitat de 2 ori iar in dimineata urmatoare am fost la doctor si mi a dat niste pastile.
Cand m am intors a inceput sa ma doara foarte tare capul.Azi m am dus la un alt doctor si mi a dat pastile pentru durerea de cap.
Acum daca ma ridic din pat ametesc si imi vine sa vomit.Am mancat doar paine prajita si nu stiu ce am.
Ce sa mai fac-sa mananc ca sa imi treaca?
Va rog ajutor! crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Poti sa mananci supa pasata, orez fiert cu carne fiarta separat, paine prajita cu branza de vaci sau telemea slaba de vaca, masline negre. Ai voie sa mananci cu sare. De baut se potriveste ceaiul de sunatoare sau de menta.
Si nu uita sa urmezi in continuare tratamentul recomandat de primul doctor.