| emutq a întrebat:

Ieri la 9 dimineața m-am trezit tremurând inexplicabil și foarte violent. Simteam ca ma sufoc, ca nu mai puteam respira și îmi era frica ca nu îmi mai revin. Nu puteam sa ma controlez și nu puteam sa îmi dau seama dacă ceea ce mi se întâmpla este adevărat, nu știu cât a durat. Țin sa menționez ca niciodată nu am avut probleme de sănătate. Nu pot sa înțeleg ce înseamnă asta și de ce mi s-a întâmplat. Am fost foarte speriata și încă sunt, nu am mai avut curaj sa închid ochii de ieri, sunt nedormita și îmi este foarte somn dar îmi e frica sa nu pățesc asta din nou. A fost groaznic. Va rog sa ma ajutați și sa îmi spuneti ce ar putea fi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Posibil sa fi fost in atac de panica, mai ales daca in perioada asta ai avut un eveniment mai important, ai fost stresata cu ceva

| sierra1 a răspuns:

Toate au un inceput. Nu ar strica un RMN nu de alta dar să nu cumva să fie o problemă reală