| MiaColucci a întrebat:

Ieri la scoala m-a intepat o albina de degetul de la mana si inca nu mi s-a dezumflat.E normal? Ce sa pun pe el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Maine la ora in care ai fost intepata se implinesc 24h si mori pentru ca veninul albinei atunci are efect letal. Eu am patit-o la ureche si m-am dus la medic iar el mi-a zis ca daca nu mergeam la timp eram mort. Pe discovery channel l-a intepat pe tipul ala din metode de supravietuire si la fel a zis ca e extrem de letala intepatura dar cum a venit elicopterul l-a dus la medic din prima.

| doctorandus a răspuns (pentru mgtow):

Da, e posibil, vezi http://ro.wikipedia.org/wiki/Anafilaxie

| MiaColucci explică (pentru mgtow):

Si la doctor ce iti face?

| mgtow a răspuns (pentru MiaColucci):

Un vaccin.

| MiaColucci explică (pentru mgtow):

Unde? Si te doare?

| Felys a răspuns:

Frecat locul cu sare, indiferent de ce vietate te ciupeste sarea este cel mai bun remediu aplicat imediat dupa incident si de ce sa nu spunem si cel mai la indemana oricui