| anonim_4396 a întrebat:

Ieri m-am spalat cu apa rece si sapun (nu stiu daca are legatura cu gaura din cap ) totu bine si frumos pana sa imi spuna maicamea ca am o gaura in cap, am ramas uimit si m-am dus sa vad cu ochii mei si chiar vad o gaura in par cat o moneda de 10 bani.ce ar putea fi? Mi o aparut brusc gaura, este alopecie ce este? mai imi creste parul oare se mai regenereaza? Mentionez ca sunt foarte depresiv, anxios si stresat, ah si recomandati mi va rog un sampon de la farmacie pana merg la dermatolog happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Anee1667 a răspuns:

Bună!
Degeaba ne dăm noi cu părerea despre ce ar putea fi, numai un medic îţi poate da un adevărat verdict.Nu folosi şampoane recomandate de alţii pentru că ar putea înrăutăţi situaţia.
Fără dar şi poate mergi cât poţi de repede la un medic, dacă lucrurile sunt tratate din timp după sfaturile unui specialist problema s-ar putea rezolva.

| anonim_4396 explică (pentru Anee1667):

Samponul favisan sau alpecin ar putea inraitati situatia? Nu pot sa merg prea curand fiindca nu imi permit financiar, imi e teama sa nu imi apara si alte gauri pana merg la medic

| SpringtrapSimerea a răspuns:

Poate ți-a căzut o nucă în cap și ți-a găurit capul.