| bogdan324 a întrebat:

Ieri seara am vomitat, si azi iar imi vine sa vomit, cum pot face sa nu mai vomit?(in afara de medicamente)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! ai fost la piscina? si fiul meu a fost si a capatat o diaree si niste greturi de mai mare frumusetea si nu numai el..toti care au fost la piscina... diareea am rezolvat-o cu ceai de menta, iar greturile cu lamai si zahar. daca alta e cauza, cred ca e bine sa ceri sfatul mamei si aventual al medicului.
O zi frumoasa sa aihappy

6 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Mergi la doctor sa afli de la ce vomiti, sau la farmacie sa iti recomande farmacistul ceva bun

| danielaxyz a răspuns:

Tinctura de ghimbir

| Innovation a răspuns:

Si eu am mai avut asa, bea un ceai si daca versi dupa el nu are nimic, asta inseamna ca ceaiul ti-a curatat stomacul.

| Issabela26 a răspuns:

Poti sa manaci un pic de lamaie sau helas sau ceva acruwinking

| JustSomebody a răspuns:

Buna.
Din moment ce nu stii cauza varsaturilor tale nu poti actiona.Trebuie sa consulti un medic, chiar daca nu vrei. Exista posibilitatea sa fii mancat ceva cu mare pofta iar asta ti-a dat stomacul peste cap provocand si greata si de aceea corpul tau vomita mancarea primita.Ar mai fii posibil sa fii bolnav, de aceea mergi la un medic si intreaba-ti si parintii. Pofta de mancare ai? Ti-as fii sugerat sa manancit legume si sa bei in special lapte caci am auzit ca sunt bune mai ales iaurtul, dar este posibil sa vomiti si asta.Deci,mergi la doctor daca vrei sa fii sanatos.Peace.

| DiaDianaa a răspuns:

Consulta un medic... nu poti sa faci ce zic astia de pe net ca daca iti zice unu sa mananci nu stiu ce tu mananci? mai bine vorbeste cu un doctor sau ceva de genulbatting eyelashes:*