| TheToxicNightmare a întrebat:

Imi curge mereu sange din nas, dar nu ma agit si nu fac nimic dar tot imi curge. De ce? Ce trebuie sa fac in aceasta situatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andre999 a răspuns:

Gandeste-te ca nasul este un fel de robinet si cand presiunea sangelui creste acesta trebuie diminuata prin epistaxis. Incearca sa nu faci foarte mult efort si sa consumi o cantitate importanta de vitamine. Daca nu observi o ameliorare du-te de urgenta la medic, epistaxisu poate fi simptomul unor boli grave.Succes si sanatate.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un O.R.L.-ist pentru epistaxisul tău.
Pa, pa.

| katala a răspuns:

Pe langa posibilele cauze enumerate mai sus, adaug si eu una : polipii. Trebuie neaparat sa faci un consult ca sa afli adevarata cauza.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Să mergi la medic pentru un consult cât mai rapid! Baftă!

| Dobitoc a răspuns:

Probabil suferi de anemie.Asa i se intampla unui coleg de-al meu mereu ii curgea sange chiar si cand era mai frig afara ii curgea.

| Mara15 a răspuns:

Nu stiu...stai sa ma gendesc, aaaa, Du-te la spital!