| Biancasata a întrebat:

Imi e tare frică, am fost la ginecologie si mi-a dat sa fac ecografie si test urina. Am niste usturimi. Pot muri din cauza asta? Daca e ceva grav.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doamne fereste, dar ce ai in capul ăla? Sigur ai infectie urinară nu se moare din asaceva.De aceea ai usturimi de la infectie, sau ai facut sex ne protejat si ai luat vreo boală, nu e nimic grav.

| mihai69 a răspuns:

Doar din analize nu se moare. Încearcă cu ceva mai puternic.

| Yuoia a răspuns:

Nu se moare. Dar poti trai in chinuri (si e mai rau decat moartea) daca nu te tratezi.

| MariaDm123 a răspuns:

Nu, categoric nu! Sigur ai infecție! Îți va da tratament! Ni te speria