| Ellutza16 a întrebat:

Imi este putin jena sa va intreb... Dar ma doare putin burta si imi chioraie matele sincer nu prea mai manac asa..si mai am si gaze. x_X [ciclul menstrual mi-a venit dar nu regulat ]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Raawr a răspuns:

Eu ți-aș recomanda să mânănci uscat (covrigi, lapte bătut, mere) și pe mine m-a durut burta, si aveam gaze, am mâncat iaurt cu caise si cornuri si am vomitat. dacă nu te simți bine du-te la doctorul de familie! Muah

| Ellutza16 explică (pentru Raawr):

Dar care e cauza? eu cred ca e de la dereglare hormonala...

| Raawr a răspuns (pentru Ellutza16):

Posibil, nu iti stiu toata povestea. dar eu vomitam si ma durea burta pentru ca aveam febra. dar, m-am gandit ca daca te doare burta poate iti vine ciclu. nu stiu sigur ce ai, dar nu lua pastile asa fara o recomandare, eu iti spun sa te duci la doctorul de familie. Key bye