| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva simptomele cand iti vine pentru prima oara ciclu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Butsilee a răspuns:

Dureri de burta, ametesti, stari de voma, dureri de cap thinking esti cam nervoasa thinking

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Poti sa nu simti absolut nimic si sa te trezesti doar ca sangerezi. nu te stresa, ci ia-o(menstra) ca pe un lucru obisnuit cu care te vei intalni lunar in jur de 40 de ani.

| Bacemi a răspuns:

Uite aici informatii utile. Spune acolo si despre menarha.

http://www.sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/ciclul-menstrual-normal_1068

| Ađııa a răspuns:

Da... o durere suportabila de burta...care difera de la caz la caz, adica pe unele fete le dor burta pe altele nu, pe mine de ex. nu. si nu ai stari de voma, doar ca simti o ushoara durere in sani sad cam stresanta chestia asta :-

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Asta diferă de la caz la caz.
În general: dureri de cap, tensiune în sâni, dureri de spate, dureri de burtă (în special zona pelviană), etc.
Se poate să nu ai niciun simptom specific sau doar una din ele.
Totul depinde de organismul tău.
Sunt persoane care nici nu ştiu când se porneşte sângerarea, altele zac în pat.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dureri de burta si de cap dar nu la toate persoanele