| FallingDown a întrebat:

De unde stii ca. ti va veni ciclu? prima oara?

Răspuns Câştigător
| Necste a răspuns:

Buna! pai o sa simti niste crampe abdominale(dureri de burta) inainte. Iar apoi Iti va curge un lichid maro spre rosu dar foarte putin. nu te speria ai timp destul sa iiti pui un absorbant Si te va tine cam 3 zile! Sper sa te descurci. Funditaa? :*

3 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Păi, în general ciclul menstrual apare între 10 şi 16 ani. Prima menstruaţie apare atunci când organismul este pregătit, adică la 2 ani după ce sânii încep să se dezvolte, la scurt timp după ce apare părul pubian şi după ce observi o secreţie vaginală.

| HendrixKafkaLOVE a răspuns:

Bună. Nu ai de unde să știi că-ți va veni! Știi, când îți vine. O să ai chilotul pătat foarte puțin, atâta tot pentru început...Nu-ți fă griji că te vei păta sau așa, dar în caz că te obsedează grija asta, pune în geanta ta o pereche de chiloți și un absorbant, doar ca să fii sigură. Eu așa am făcut vreun an, iar când a venit lăsasem cutiuța acasălaughing.
Noroc, tânără domnișoară! Peace.

| ombladon a răspuns:

O sa iti dai seama singura laughing