| roberta_9285 a întrebat:

Cand va venit prima oara cicluhappy? adica la ce varsta

10 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Mie personal, mi-a venit la 11. Având în vedere că ar trebui să vină între 11 şi 16 ani, e înregulă, dar oricum...a fost cea mai urâtă zi din viaţa mea şi în plus începând din acea zi am început să sufăr de depresie şi încă n-am scăpat. Chiar nu înţeleg de ce şi-ar dori fetele aşa ceva. Eu una aş fi preferat să îmi vină la 15-16 ani sau defel.
Îmi cer scuze dacă te-am speriat, dar am spus adevărul.

| ZaKid a răspuns:

Asta depide.
Poate veni la varsta de 11 ani, 12 ani, 13 ani, 14 ani...
Asta este un simbol ca organele sexuale incep sa functioneze.

| ThePinkPanther a răspuns:

Fata nu a intrebat cam cand vine ciclul de obicei ci cand v'a venit voua.
Si ca sa iti raspund la intrebare: ultima din clasa-14 fara 2 luni (vara trecuta big grin)

| loolaa13 a răspuns:

12 ani...ke najpa eee crying

| Blackwoman27 a răspuns:

13 ani big hug fara 4 zile laughing

| snoooooooooopy a răspuns:

10 ani ...prea repede

Răspuns utilizator avertizat
| Vero1996 a răspuns:

La 11 ani. Am avut motiv de bucurie in ziua aia ca aveam ultima ora acasa si m-a lasat sa plec acasa laughing.

| Roxana_2818 a răspuns:

Nu este o varsta anume la care sa iti vina mentruatia. De obicei intre 11-17 ani dar poate varia de la organism la organism. Nu te speria, poate ca prietenelor tale le-a venit deja dar mai este timp si pentru tine. Unor fete le vin chiar si la 18-19 ani

| roberta_9285 explică:

12 anihappy:d naspa ziua aia la pergatire la engleza:@