| Adina09 a întrebat:

Imi puteti spune o dieta usoara care sa o pot tine maixim o saptamana si sa slabesc in jur de 4 5 kg? Va rog ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| spi a răspuns:

Nu prea sunt bune dietele..niciuna nu iti garanteaza exact cate kilograme vei prierde deoarece mai depinde si de organism.eu am inceput sa evit prajelile, dulciurile, carbohidrati si sucurile acidulate si chiar a dat roade.cat mai multa apa.2 l pe zi. evita carnea grasa si incearca sa mananci doar carne de pui sau curcan, peste, fructe, cat mai multe legume si nu manca seara. micul dejun este f important si nu sari peste el.nu manca mai tarziu de ora 18 iar la o masa nu manca in exces.mai bine iei cate o inghititura de ceva din 20 in 20 de min decat sa manaci mult la o masa.si nu uita de sport.alergare,bicicleta,role sau poti face chiar si acasa cateva abdomene, genoflexiuni.cauta daca vrei pe net exercitii pentru acasa.dar dupa acea saptamana in care vrei sa slabesti nu poti dupa aceea sa incepi sa manaci iar mult..mai bine reduci din cantitati. daca vrei sa incerci ce ti-am spus astept cu mare drag sa imi spui daca ai reusit si tu. pupici

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Daca dai 5 kg jos intr-o saptamana o sa ajungi sa ai vergeturi si sa atarne pielea pe tine, frumos, nu?

| BbellaTpu500 a răspuns:

Ai tiasi propune sa mananci de cele mai multe ori salata de fructe, salata de legume, ciorba sau supa. si doara o data pe zi eventualk cate o ciocolata mica. funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru BbellaTpu500):

Si din ce ai enumerat tu, de unde iti iei proteine, carbohidrati? Adica, ceva ESENTIAL pentru un organism sanatos?