| StefStefStef a întrebat:

Imi spune ti si mie o reteta buna vreau sa ma apuc de sala si vreau sa am o reteta buna sa mi dezvolt masa musculara, am 17 ani....VA ROGG

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai e simplu :

- 4-5 mese pe zi bogate in proteine, proteine la fiecare masa, cel mai important
- 8 ore de somn
- un program CORECT la sala ( 90 % din cei care fac sala fac prost )

Vorbeste cu instructorul de la sala sa-ti recomande un program de incepatori.

| greyhound a răspuns:

Iti recomand sa mai astepti 1-2 ani, 17 ani e o varsta prea mica.
Bodybuildingul e bun, dar daca nu stii ce faci si nu esti serios mai mult iti va dauna