| hellaw a întrebat:

Sunt fata, am aproape 16 ani si vreau sa ma apuc de sala. imi poate explica cineva cum sta treaba cu proteinele si steroizii? adica de care ar trebui sa iau ca sa pun in masa musculara dar si sa ma dezvolt in acelasi timp, cat timp, ce fel, de unde se pot lua, etc?

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu e in regula sa iei steroizi daca nu ai cu adevarat nevoie (cazurile pentru care se prescriu sunt destul de rare si nu cred ca poti face rost de asa ceva prea usor, oricum), pentru ca au efecte secundare negative, in special la varsta ta. Proteinele nu sunt neaparat necesare, de asemenea. Poti dezvolta masa musculara doar facand exercitii la sala de cateva ori pe saptamana si avand o alimentatie echilibrata. Trebuie doar sa ai rabdare si sa nu te astepti la rezultate imediate. In cateva luni cred ca vei ajunge la rezultatul dorit.

| Cosmin86 a răspuns (pentru thegatekeeper):

"Proteinele nu sunt neaparat necesare, de asemenea", proteinele sunt SINGURELE de la care creste muschiul DIRECT.

De la exercitii creste INDIRECT, ca se rup fibrele, care se refac cu proteine.

pe scurt : fara proteine e IMPOSIBIL sa creasca muschii, indiferent cat te antrenezi tu.

| andreeadenisa22 a răspuns:

Dacă faci asta, ține minte că faci cea mai mare prostie posibilă, mai bine vezi-ți de viață în continuare, o decizie de moment îți poate schimba viața definitiv.
Dar până la urmă e viața ta, nu ar trebui să mă amestec, faci ce crezi de cuviință, dar toată lumea crede despre aceste fete că arată oribil.

| Cosmin86 a răspuns (pentru andreeadenisa22):

Serios? fetele care fac sala sunt CELE MAI SEXY.

Poate tu in imaginatia ta bolnava le consideri urate.

Ia uita-te :
http://www.purelifts.com/......ls_019.jpg

E oribila, nu?