| GabyBlondu19 a întrebat:

Imi spuneti si mie cum sa mananc sanatos adica sa iau vitamine ce sa iau am 11 ani am facut infectie in sange mai aveam un pic faceam leucemie am 37kg cand e urat afara din prima ma inbolnavesc imi spuneti si mie ce sau iau sau cum sa mananc sanatos nu prea mananc de abia mananc de 3-2-4 ori pe zi fructe nu mananc apsolut deloc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cOnTexT a răspuns:

Salut amice, esti mai "firav" sa zic asa din nastere, dar eu te pot ajuta happy! Manca multa mancare/dulciuri/fructe! Si prietene, daca vrei sa nu te imbolnavesti, organismul tau trebuie sa se apere de microbi big grin... si la 37 de kg nu prea are cu ce resurse happy!
Du-te la un sport si manca mult! Ai sa ai un organism sanatos si o sa arati si bine big grin
Bafta prietene, daca vrei mai multe sfaturi... imi poti lasa un mesaj pe privat cu idul tau!
Ps. Si eu am fost in situatia ta cand eram mai "tanar", dar prin sport am ajuns la 2m si 95 kg, repet prin sport! sa nu pui multa grasime pe tine, tine minte muschii ajuta cel mai mult (sa nu uitam de cap, o carte citita nu strica)!

2 răspunsuri:
| Nicole a răspuns:

Salut,mananca in continuu fructe, legume.Si fructele uscate tot adaugale in mancarea ta.Mananca ca intodeauna, eu spun ca sa iti cumperi de la farmacie vitamina C, acum sunt pastilute de care vrei si nu sunt scumpe deloc.Bea mult mult lichid aproximativ 2litri pe zi se recomanda, bea ceai cald mereu si staruite sa nu consumi ceva rece.winking
Pa, pa.

| aburama22 a răspuns:

Mananca fructe si legume mancaruri sanatoase