| anonim_4396 a întrebat:

Îmi tot apar coșuri pe spate și pe brate rareori picioare și au ceva în mijloc alb, unele sunt dureroase, sunt cumva coșuri cu puroi? Ce as putea avea? De la ce apar? Am văzut ca după ce se vindeca lase semne roșii și dispar destul de greu. E normal sa lase semne? Ce sa fac sa nu mai îmi apară? O sa merg la dermatolog, dar vreau sa aud și părerea voastră. S-a mai confruntat cineva cu cosuri de astea? Acord fundă celui mai bun răspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| morfeo a răspuns:

Cosurile apar de la alimentatie... daca consumi multa hrana de origine animala (carne, oua, lactate). Du-te la dermatolog sa-ti recomande un gel sau ceva.

| anonim_4396 explică (pentru morfeo):

Da mănânc de la fast food mult ar fi ok sa renunț la asa ceva și la carne bun sfat mersi frumos

11 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Mda, e normal sa lase semne, și cauza poate fi alimenția nesănătoasă

| anonim_4396 explică (pentru Alverto):

Da mersi man asa e mănânc nesănătos într-adevăr trebuie sa schimb neapărat situlul alimentar

| răspundtot a răspuns:

Salut, toate schimbările astea de temperatură rece cald plus în casă bănuiesc că stai lejer solicită pielea, transpiri și apar aceste trecătoare. Verifică dacă ești alergic la săpunul tău actual și pe bază de teste, schimbă-l cu ceva ce ţi se potrivește

| anonim_4396 explică (pentru răspundtot):

Da transpir într-adevăr repede de la orice din cauza anxietății mersi de sfat o sa iau în considerare sa vad ce săpun mi se potrivește

| răspundtot a răspuns:

Să vă explic ceva... Fetele când își pun lămâile pe faţă și castraveții pe ochi fac contact direct cu pielea. Acuma, în lipsa unui meniu nu pot spune, dar mă îndoiesc că își pune meniul direct pe piele. Dieta influențează somnul și altele. Mereu se poate de mai bine cu alimentația dar nu are legătură cu problema curentă

| anonim_4396 explică (pentru răspundtot):

Atunci de la ce crezi ca apar aceste coșuri?

| lemonn3256 a răspuns:

Nu cumva ai si mâncărimi?

| anonim_4396 explică (pentru lemonn3256):

Nu man doar ma dor asa puțin de tot dar unele mie sa nu fie de la alimentație sau habar nu am de la ce apar ma mir cum de nu apar pe fața... Sincer mi sa lăsat sa tot merg la doctori numa de probleme dau ba de una ba de alta îmi trece una îmi apare alta problema.

| lemonn3256 a răspuns (pentru anonim_4396):

La fel si eu, maine trebuie sa merg la dermatolog, sa vad ce sa fac cu alunița aia. posibil de la alimentație la tine.

| anonim_4396 explică (pentru lemonn3256):

Da du-te și stai chill ca nu o sa pățești nimic măcar dacă te duci scapi de o grija ce te tot apasa da cred ca e de la alimentație happy