| Laurrius a întrebat:

Îmi tot înghit mucozitatea din nas fără să vreau și îmi stă în gât. Asta îmi îngreunează respirația. Cum aș putea elimina mucozitatea din gât? Ceaiul de mușețel ar fi bun? Sfătuiți-mă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Sirop expectorant de patlagina de la farmacie

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mucozitatea din nas este o secreție determinată de o infercție locală numită rinită. Ea ajunge în gât când este prea abundentă.
Tratamentul rinitei depinde de cauză. Rinita poate fi alergică, așa numitul guturai de fân, când e mult polen în aer, sau alte substanțe alergice.

| Donsavas a răspuns:

Ai nevoie de antimucolitic. Discuta cu medicul de familie

| WhiteLife a răspuns:

Mergi la un consult la doctorul de familie sa vezi daca nu ai polipi.