| sweetgirl_3609 a întrebat:

Imi transpira picioarele foarte tare, si nu mi-e comod deloc pentru ca transpir, si mai e si praf si ramin cu picioarele murdare. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

E un spary de picioare dar nu mai stiu cum i zice...Du-te la farmacie si intreaba, are la majoritateahappy

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Du-te la farmacie si ia un antitranspirant pe baza de formol. Sunt foarte bune. Du-te, apoi, la un medic. Transpiratia abundenta a picioarelor poate semnifica altceva.

| denisa20 a răspuns:

Incearca un sparay revigorant pentru picioare.Il gasesti si la avon.

| Luciii a răspuns:

Deci...incerca cu praf medicinal...nu mai stiu cum se numea.sau daca nu se opreste inseamna ca virgula corpul tau are prea multe lichide si trebuie sa le elimine prin ceva.cum prin urina nu se elimina prea mult se elimina trin tramspiratie.Stiu asta pentru ca mie imi transpira mainilewinking

| claudiu_4817 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulti un medic de dermato dar acum exista prin farmacii diverse creme si spraiuri care te ajuta sa scapi de problema ta

| RoxAnneLove a răspuns:

Foloseste spreiuri speciale sau daca este foarte grav. mergi la un dostor