| anonim_4396 a întrebat:

spuneti-mi si mie de ce transpir asa de tare cand alerg joc footbal si ma inrosesc la fata... n-am probleme de sanatate ce sa fac sa transpir cat mai putin ..si sa nu ma inrosesc asa de tare ..am vazut pe atii care joaca ore intregii si nu transpira mai deloc.

3 răspunsuri:
| iKaede a răspuns:

Depinde de greutatea ta. Oamenii mai plinuţi, transpiră repede, se înroşesc la faţă repede.

| radutu1299 a răspuns:

Nu se poate sa nu transpiri.
Din cauza glandelor sudoripare care se afla la suprafata pielii transipiri
In prima faza glandele preiau substantele toxice(care au mai ramas) si le elimina prin deschiderea porilor de pe piele.Transpiratia nu miroase dar din cauza mcrobilor si a bacteriilor acestea se amesteca cu transpiratia si dau mirosul urat.Ca sa nu mai transpiri mult nu bea apa sau vezi la un magazin de un deodorant.Deodorantele contin aluminiu(cantitati foarte mici) care opresc porii sa se mai deschida si asa nu o sa mai transpiri. Funda?

| euBoss a răspuns:

Nu sunt gras big grin si ma refer la fata transpir si ma inrosesc asta ma deranjeazacrying(