| bubuletzu1414 a întrebat:

Imi vine intruna sa casc de veo luna si ma cam doare dupa cap. ma dor muschi de la picioare si miscare nu fac deloc sport sau efort ....va rog ajutati-ma sunt copil si nu ma descurc : Dau funda! Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Păi încearcă să te apuci şi de un sport, sedentarismul nu este bun.
Te duci la medic şi vezi ce ai.
Te pup!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Părinți nu ai?
Cine are grijă de tine?
Practică un sport de masă, mergi pe o alimentație diversificată, analize de sânge.
Pa, pa.

| Raniia a răspuns:

Incearca sa fii activ!
Sportul este o modalitate foarte buna -si amuzanta-de a te mentine in forma.Te ajuta sa fii puternic si imbunatateste functionarea inimii si a plamanilor. Poti face o multime de lucruri, cu prietenii sau singur.Secretul este sa gasesti ceva care sa-ti faca placere si de abia sa-ti dai seama ca depui efort.Incearca,o sa te simti bine si o sa ai mai multa energie! Succes!