| Himynameis a întrebat:

Buna TPU
Mi-a venit menstruația si ma doare rau burta si imi e asa rau parca imi vine sa vomit si nu stiu de ce, am si mancat paine prajita si m-am forțat un pic si parca ma simt naspa asa...de ce oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu ca baiat nu poti avea niciodată menstruatie.

| Himynameis explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt fata, am pus din greseala ca sunt baiat

| Wordofthat999999 a răspuns:

Salut! E perfect normal, dar totusi poate ai si racit la ovare sau poate ai vreo bacterie cu transmitere sexuală sau etc, trebuie sa te protejezi foarte bine in zona intima, igiena este foarte importanta dar totusi e normal sa ai aceste dureri, incearca sa iei un tratament pentru durerile astea, eu iau no-spa si e bun dar pune si un prosop cald in zona durerilor si bea ceaiuri de coada calului si inca ceva fa bai calde cu ceaiuri speciale si banuiesc ca ai auzit de asta, oricum incearca.

| Himynameis explică (pentru Wordofthat999999):

Hmm, nu cred ca este ceva sexual, Adica cel de langa mine e perfect sanatos deci nu prea cred

| Wordofthat999999 a răspuns (pentru Himynameis):

Noi nu suntem medici ginecologi ca sa stim ce se intampla cu tine in timpul menstruatiei si nu iti va oferi nimeni un raspuns garantat, cel mai bine fa un control asa ai un raspuns garantat, fa.ti timp si du-te si ia tratament.

| Takishima a răspuns:

De la frig posibil. E ceva normal sa iti vina rau in timpul nenstruatiei, dar daca e frig si nu te protehezi aceste simptome se atenueaza. Sa iei nurofen.

| Himynameis explică:

Oare? Nu cred

Răspuns utilizator avertizat
| gaby0512 a răspuns:

Din cauza efortului dar cel mai bine atata timp cat ai menstruatia nu umbla cu mana in apa rece si nu fa efort