| alexandra118932 a întrebat:

Impreuna cu partenerul meu facem sex neprotejat iar amandurora ne-au iesit bubite albe in zona intime,mie mi s-au umflat labiile, sunt rosii, ma mananca si ma si ustura la atingere, secret o substanta alba si partenerului meu i s-a umflat si s-a inrosit. Ce este? Ce este de facut? Mentionez ca nu vreau sa mergem la doctor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PsyhoChild a răspuns:

Aveti herpes amandoi

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Avetio o infectie. Exista un singur lucru de facut: sa mergeti la doctor. Nu exista, desigur varianta ca nu vreti sa faceti asta. Boala se va agrava in fiecare zi in care nu incepeti un tratament corect, asa ca probabil, unul dintre voi va avea la un moment dat inteligenta sa renunte la prostii si sa mearga la medic

| sierra1 a răspuns:

Greșit. Când e vorba se sănătatea ta, nu te baza pe părerile pseudostiințifice date de binevoitori. Du-te la medic!

| Freya1 a răspuns:

Pai si daca nu mergi la medic de unde sa stii ce ai?
Daca prietenul tau sau tu nu ati mai fost si prin alte parti sa luati vreo boala, posibil sa fi facut prea mult sau nelubrifiat sau chiar sa fie o infectie pe care unul din voi a facut-o de la sine.
Ia momentan pana te hotarasti sa mergi la medic un unguent ( clotrimazol) nu are ce rau sa iti faca si date.

| cristimihailov a răspuns:

Herpes?

Nope. Gonoree. Si mergi la doctor ca urca infectia in sus si te lasa fara posibilitatea de a face copii.

Dar chiar si asa, se pune intrebarea: care a calcat stramb? Tu sau el?

Nu de alta, dar asta nu se ia de pe capacul wc-ului... cu siguranta.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Aveti herpes genital, mergeti l aframcie si luati o crema pentru el.

| Victoria18 a răspuns:

Asta se intampla cand o faceti neprotejat neavand analizele necesare...

| mihaihai a răspuns:

Cel mai bine mergi la doctor

| Andreei555555 a răspuns:

Cred ca unul dintre voi avea HIV iar după ce ați făcut actul tu la molipsit pe el sau invers.

| MichaelTeach a răspuns:

Fie ca vrei sau nu, daca treaba se agraveaza, trebuie sa mergi la un doctor! Inteleg ca iti este greu sa le spui parintilor despre asta, poate chiar ca iti este rusine. Crede-ma cand iti spun ca e mai bine sa mergi din timp decat sa ti se agraveze ( Doamne fereste). Nu e de joaca cu asa ceva! Macar incearca sa vorbesti cu ai tai despre asta. O sa vezi ca nu or sa reactioneze asa cum iti imaginezi happy Va urez bafta amandurora!
P.S. Data viitoare faceti sex PROTEJAT!

| MichaelTeach a răspuns:

In primul rand trebuie sa realizati ca nu este de joaca cand vine vorba despre sanatatea voastra. Credeti-ma ca e mai bine sa mergeti din timp decat sa se agraveze pe zi ce trece. Mai inteleg ca e greu sa le spuneti parintilor despre ce s-a intamplat, dar trebuie sa va asumati responsabilitatea pentru faptul ca ati facut sex fara sa va protejati. Poate ca reactia parintilor nu o sa fie cea dorita, ca sa spun asa dar or sa va inteleaga pentru ca sunteti copiii lor. In al doilea rand, data viitoare cand o sa mai faceti sex, sa va ganditi de doua ori inainte de o face fara protectie. Va mai dau un sfat: nu va luati dupa gurile rele care vor doar sa va sperie ca aveti nu stiu ce boala. Decat DOCTORUL poate sa va dea un diagnostic anume. Va urez bafta!
P.S. Fiti curajosi!