| anonim_4396 a întrebat:

în 12 Noiembrie | Joey8 a întrebat:
Bună aș vrea să îmi fac o epilare brazileana numai ca am o reținere în zona interfesierilor și nuștiu ce sa fac?

Ie bine sa te epilezi interfesier?

Nu m-am epilat niciodată în zona aia, numai ca am un pic de puf si mă cam deranjează vara când transpir!

Nu mi-e frica sa mă epilez ca m-am epilat pe tot corpul mai puțin acolo.

Mie frica sa nu îmi creasca mai mult și mai gros, ca o sa mă mănânce poate dupa aia!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| olga13surugiu a răspuns:

În primul rînd inceteza sa mai crezi in prostii de genul - daca te epilezi iti creste parul mai repede nu e adevarat aceeasi chestie si cu aparatul de ras. Pur si simplu cand folosesti aparatul de ras tu pur si simplu tai firele si se creeaza impresia ca cresc mai repede iar la epilare le smulgi, (apropo aia care spun ca creste mai repede dupa epilare sau dupa aparat de ras inseamna ca nu au folosit asa ceva in viata lor ). In al 2 rind trebuie sa stii ca e destul de dureros + ar trebuie sa ceri ajutorul cuiva, daca vei incerca singura nu vei primi rezultatul dorit.

| anonim_4396 explică (pentru olga13surugiu):

Lol am înțeles ce zici numai ca eu misunt băiat nu fata.
Eu am citit comenturile lu unii si ziceau ca dacă te razi ori unde mai ales dacă ai puf pe urma ați crește mult negru și închis și mult!

| olga13surugiu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e adevărat ca dacă te epilezi sau te razi îți creste mai mult. Adultii au inventat acest stereotip pentru ca copii sa nu se epileze la o virata de 12-13 ani