| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp se instaleaza leucemia acuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Evolutia acestori boli nu poate fi cuantificata in zile, luni... Depinde... (de noroc in mare parte) si pe urma de resurse si corpul pacientului.

| anonim_4396 explică (pentru CuriousStuff):

Stiu ca intr-o luna boala asta acuta te face praf dar cand apare boala... apare dintr-o data si de ce?

| CuriousStuff a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu apare dintr-o data, dar exact cand debuteaza nu ai simptome, nu simti nimic. Si cand incepi sa simti ca ceva e in neinregula deja e destul de avansata. Te face praf pe parcurs, prima data observi ca racesti mai des, ca ai infectii repetate, ca nu poti sa scapi nicicum de o raceala... Si pana la urma da, te face praf.
E un cancer, pana la urma, si ca orice cancer, "De ce apare?" nu se stie... se stiu factori de risc, se stiu mecanisme, ce declanseaza asta nu se stie, din pacate.

| anonim_4396 explică (pentru CuriousStuff):

Multumesc pentru raspuns happy

| CuriousStuff a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere. happy