| Girly97 a întrebat:

In cazul in care pentru durerea de picior mi se va recomanda electroterapia (ultima data am facut curenti TENS, ultrasunet, laser si magnetodiaflux pentru genunchi acum multi ani cand eram adolescenta), am tot vazut cum asistentele scoteau fiole injectabile de xilina si le pun nu stiu unde pe bureti si desi le-am intrebat o data mai demult insista ca nu este vorba de injectii ci de ionizari care nu au nicio legatura cu acele. Vreau doar sa stiu daca asta este 100% sa nu am surprize neplacute pentru ca credeti-ma, ar fi foarte neplacut sa mi se spuna ca este vorba doar de niste ionizari descrise ca TENS insa sa vad cum se apropie de mine cu o seringa mare si sa ma apuce teama!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CiobotaruValentin a răspuns:

Bună.
Iertare pentru că îmi dau cu părerea, dar sigur nu o să găsești un răspuns specializat în problema ta aici, fiindcă șansele ca un medic sau cineva specializat să-ți răspundă sunt destul de mici, iar dacă cineva îți v, a răspunde îți va răspunde din experienta și perspectiva organismului său.
Îți recomand doar, decât sa îți faci griji și să pierzi timpul pe aici, sa contactezi un medic, un specialist sau pe cineva cu experiență, care poate da un răspuns eligibil și corect întrebării sau temerii tale.
O zi frumoasă și multă sănătate!