| Berserker a întrebat:

In cazul tratamentului cu Roacutanne 10 mg este permis consumul de lapte si de bere fara alcool? Iau de 2 saptamani acest medicament, cate 2 capsule pe zi, la 9 dimineata si seara...Am inteles ca nu este permis consumul de alcool dar nu stiu in legatura cu consumul de lactate.Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NyCoLeTaaa a răspuns:

Poti sa consumi lactate. si eu iau acest tratament. mie doctorul mi-a zis sa nu consum acrituri.

1 răspuns:
| Berserker explică:

Mai ia cineva acest tratament si mai poate da informatii? Doctorul meu nu a fost foarte exact si poate mai stie altcineva ceva