| anonim_4396 a întrebat:

In ce consta controlul la medic pentru adeverinta din care reiese ca sunt apt de sport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Hades98 a răspuns:

Controlul Acesta este din el reiese ca esti apt sa faci sport acesta este necesar la ORA DE SPORT DE LA SCOALA daca pe adeverinta scrie ca nu esti apt sa faci sport la ora de sport numai trebuie sa faci si nu te pune absent aceasta e ca un fel de invoire de la medic...

| QiCKaaTc a răspuns:

Te duci la medicul de familie, si-i ceri o adeverinta in care scrie ca esti apt pentru sport. Nu o sa-ti faca analize sau operatii, ci doar un control minor.

| midnight12 a răspuns (pentru QiCKaaTc):

O sa merg la slatina la un doctor sportiv, ma gandeam daca ne verifica reflexele sau ceva de genu. Stiu ca nu ne face operatii laughing)