| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema,sunt scutita de orele de sport,iar acum vreau sa invat sa inot si am nevoie de adeverinta conform careia pot face sportul. Avand in vedere ca scutirea ca nu pot face spotul este de la un medic cardiolog, iar adeverinta ca pot face spotul poate fii eliberata de medicul de familie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DrLolo a răspuns:

Da adeverinta ca poti face sport poate fi eliberata de medicul de familie in urma unor consultati

| DrLolo a răspuns:

Medicul te va consulta si iti va da adeverinta ca esti apt/apta pentu efort fizic in urma unui consult adeverinta costa in jur de 10_15lei