| Geani1993 a întrebat:

In curând voi merge in Bulgaria si am aflat ca apa marii e infectata cu virusul hepatic A, cum pot sa previn hepatita fără să mă vaccinez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DimLight a răspuns:

Vrajeala, nu exista asa ceva, la cata apa este la malul marii ar trebui sa se cace toti oamenii de la mal in apa sa te infectezi, risicul sa iei un virus e acelasi oriunde te-ai duce ori ca e la bulgari ori ca e la noi sau in tenerife.

1 răspuns:
| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Nu te mai duci laughing