| incandescentul a întrebat:

In cursul zilei de azi am facut o boacana imensa. Am spart un termometru, cei drept deala ieftin cu 3 lei, termometru de curte. Cred ca am reusit performanta ca o picatura de lichid sa imi fii ajuns in gura. Este ceva foarte grav? Parca in termometrele astea nu este mercur. Sper sa veniti cu o veste imbucuratoare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In termometrele alea este alcool, nu ai nici un motiv de ingrijorare de la o picatura.

3 răspunsuri:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

La 3 lei vrei mercur? rolling on the floor la 3 lei in cel mai rau caz iei teapa si e apa dar probabil e acool pur nu ai nici o problema cat timp nu conduci masina in urmatoarele 8 ore

| ASIGURATORUL a răspuns:

Cel mai bine e sa consultati un medic pentru orice eventualitate

| R3Y a răspuns:

Nu conteaza calitatea termometrului toate contin mercur atata timp cat nu l-ai inghitit nu crd ca are ce sa ti se intample dar pentru orice eventualitate intreaba-ti un prainte...