| AvalohAlyn a întrebat:

In general,cand se iau vitaminele si mineralele(suplimentele)? Inainte de masa,dupa masa,dimineata, la pranz sau seara? Stie cineva? Pe prospect nu specifica asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ITPlace a răspuns:

Salut!
Depinde si de suplimente, de ex fierul e mai bine daca-l iei pe stomacul gol iar vitamina C poti sa o iei si pe stomacul gol, si dupa masa.
Aici am vazut ca explica pentru fiecare supliment in parte chiar foarte bine, te poate ajuta.
Link : http://medlive.hotnews.ro/......ntare.html
Multa bafta :)

| AvalohAlyn explică (pentru ITPlace):

Ma refeream la pachetul de vitamine plus minerale.Deci o capsula care contine si minerale si vitamine.Multumesc

| ITPlace a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Ah, de obicei se iau de dimineata pentru faptul ca astfel vei beneficia de energia pe care ti-o dau pe tot parcursul zilei.