| Hεrεtik a întrebat:

In legatura cu,cardul de sanatate,toti ai mei l-au primit in afara de mine, din cauza ca nu am job si carte de munca sau ce? Dupa ce ma angajez il primesc automat? De ce am nevoie sa il primesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a-l primi trebuie sa fii asigurat de sanatate, fie fiind angajat, asigurat prin efectul legii (elev, student, etc), fie prin incheierea unui contract de asigurare cu casa de sanatate din judetul tau de domiciliu.