| gatito a întrebat:

In legatura cu intrebarea cu anexita.eu am 18 ani si mi am inceput viata sexuala si trebuie sa ma duc la ginecolog, dar este o problema mama mea vrea sa mearga cu mine si nu stie ca mi am inceput viata sexuala pentru ca nu este de acord cu asta zice ca atunci cand ma voi casatori.La ginecolog in timp ce imi examineaza organele ginetale doctora isi poate da seama ca nu mai sunt virgina? pentru ca nu vreau ca mama mea sa afle...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, isi va da seama daca esti sau nu virgina. Avand 18 ani, nu-ti lua mama cu tine in cabinet si cere-i medicului sa nu-i divulge informatii. Nu ii va spune. E foarte important sa-i spui medicului de la inceput ca ti-ai inceput viata sexuala, pentru ca bolile genitale ale virginelor difera mult de cele ale femeilor. Va fi un consult ginecologic obisnuit, exact ca acela pe care l-ai facut dupa inceperea vietii sexuale, nu trebuie sa te temi. Daca esti majora si ceri asta, medicul nu ii va spune mamei tale absolut nimic.

Abh
| Abh a răspuns:

Sigur ca la consultatie medicul ginecolog vede ca himenul nu este intact, asa ca ar fi bine sa-i spui mamei tale ca ti-ai inceput viata sexuala.

| matraguna1 a răspuns:

Mama ta nu trebuie sa afle. la consultatie intri singura nu cu mama. medicului ii spui tot ce ai pe suflet si il rogi sa nu ii spuna mamei partea cu virginitatea. sa ii spuna doar de anexita si de tratamentul pe care trebuie sa il faci. va pleca si ea mult mai linistita si tu la fel.

| mary010 a răspuns:

Din cate stiu eu. mama ta nu poate sta cu tine. spune-i doctoritei ca ti-ai inceput viata sexuala cu prietenul tau si rog-o sa nu-i spuna mamei tale...

| aaaaaaawwwwww a răspuns:

Sall eu zic sa ii spui adevarul