| WhatABeautifulDay a întrebat:

In palma, spre varful degetelor pielea a prins o culoare galbena, si de-a lungul degetelor, pe palma mai sunt cateva petice de culoare galbuie. Carotenodermie nu poate fi deoarece nu consum in exces morcovi sau alte alimente ce ar putea cauza asta. Care ar putea fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Fumezi?

| WhatABeautifulDay explică (pentru BuLaNNNeL):

Nu, nu fumez.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru WhatABeautifulDay):

Hm... Am întrebat fiindca la fumătorii înrăiți am văzut pete din astea galbene chiar si la buze. Du-te la medic pentru orice eventualitate.

| gaiba1 a răspuns:

Poza ta de profil ma scarbeste in gat

| WhatABeautifulDay explică (pentru gaiba1):

Este doar o ilustratie. Si ce este atat de scarbos in legatura cu ea?

| gaiba1 a răspuns (pentru WhatABeautifulDay):

Pai daca esti fata, nu ti se pare, dar pe baieti/barbati ii deranjeaza foarte mult