| Barbie_9607 a întrebat:

In primul rand Craciun fericit!:*.pff.am nevoie urgent de sfaturile voastre...ma doare foarte tare incheietura de la mana dreapta de abia pot sa o misc. dar asa sus, jos, stanga, dreapta nusad...nu e umflata, nu e vanata doar ca ma doare foarte tare. Mentionez ca nu e prima data cand ma doare. adica am problema asta de vreo 3 ani. dar nu ma durea asa tare.doar putin si a 2 zi imi trecea. dar deja a trecut 3 zile. m`am legat dar nu stiu, nu-mi trece. Ma bate gandul sa ma duc sa imi fac o radiografie. dar eu cred ca nu e rupta ca daca era se umfla, si nu puteam deloc sa o misc.probabil o fi o entoarsa, sau s*a miscat vreun os. dar ma tem foarte tare de ghips.chiar nu vreau. pentru ca din cate stiu.trebuie sa -l tin 4 saptamani.chiar nu stiu ce sa mai fac. ajutati`masad!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Tops a răspuns:

... pune niste gheata si incerca ketonal gel sau bengay

| angel14 a răspuns:

Eu cred ca ai o entorsa si cel mai bine este sa te duci la medic si sa vezi ce s-a intamplat. si pana la urma nu trebuie sa iti fie frica de ghips daca este cazul asa macar ai odata durerea.dar dupa numai ai treaba