| Elena1234456 a întrebat:

In ultima vreme imi cade foarte mult parul.Inainte era rezistent, acum nu stiu ce am patit.Care ar putea fi cauza? Tin regim de 2 saptamani si am slabit in acest interval de timp 5 kg.Asta e o cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde ce regim tii. Daca tii unul echilibrat, bazat pe fructe, legume, lactate si carne slaba, nu are de ce sa-ti cada parul. Pe de alta parte, un regim sanatos te face sa pierzi maxim 1 kilogram pe saptamana.

| Arthur a răspuns:

E normal. Corpul sufera datorita lipsei de vitamine si minerale. Aceste regimuri de slabit pot cauza mari dereglari in organism, ai grija.
Succes!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca s-a intamplat dupa ce ai inceput regimul probabil ca asta e cauza. Si regimul de slabire rapida mai are si alt dezavantaj important, dupa ce il termini pui repede la loc si poate mai mult. Incearca niste suplimente alimentare de la farmacie, eventual multiminerale, calciu&magneziu&zinc si vezi daca ajuta cu parul.

| Cleona a răspuns:

Cred ca din cauza asta! incearca sa o iei mai usor cu dieta si foloseste masti de par, date cu ulei de ricin(e foarte bun mai ales in stralucire). Mult succes!

| Alice_6278 a răspuns:

Poate sa fie si asta o cauza.parul iti kade deoarece nu ajunge ceva in organism.trebyie sa folosesti un shapon bun din farmacie. mie mia ajutan foarte mult pantene.nu stiu incearca. sper ca izti va ajuta.succes

| marius_7429 a răspuns:

Consuma peste 2, 5 sau chiar 3 l de apa. O hidratare buna face bine atat la ten cat si la par.

| emmalovelaters a răspuns:

Trebuie sa manaci mai mult fiindca daca slabesti o sa ai probleme mari iti spun si trebuie sa ai grijsa si cu ce sanpon te speli nu toate produsele sunt bune cel mai sanatos este sa te speli pe cap dar cu sapun de casa facut in familie...