| anonim_4396 a întrebat:

In ultimii 2 ani am avut de cateva ori dureri in zona clitorisului. Daca stateam in anumite pozitii ma durea. De obicei disparea dupa o zi sau doua daca ma dadeam cu crema sau faceam baie. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Starea de disconfort si/sau de durere iti apare si se manifesta in zona clitorisului si a labiilor mici, insa numai in anumite momente si doar in anumite pozitii, este posibil sa fie provocata de inflamarea temporara a zonei de anumiti factori externi, cum ar fi : apasare, contuzie, frecare (mana, chilot). Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| JustForFewSeconds a răspuns:

Nu e in regula ce ti se intampla. Viziteaza un medic, se pot ascunde probleme in spatele acestei dureri sau discomfort. Eu aveam un discomfort, ca un fel de intepaturi, atunci cand nu puteam sa am o toaleta adecvata (care include multa apa si sapun), cand mergeam in calatorii, etc. Igiena este extrem de importanta, cat si lenjeria intima pe care o purtam, pune mai mult accent pe aceste lucruri si poate vezi vreo schimbare. Dar cel mai bine mergi la un consult ca sa te asiguri ca nu ai alta problema care are ca simptom durerea in regiunea descrisa de tine.

| RAY a răspuns:

Du-te la un gineceolg simplu, ce e TPU ginecologie virtuala