| didi2802 a întrebat:

Acum cateva zile am avut o entorsa la picior, nu m-am dus sa-mi fac radiografie si ma dadeam cu crema de galbenele si am vazut ca peste vreo 2 sau 3 zile nu ma mai durut piciorul decat putin, dar am vazut ca aproape de zona unde ma durea initial a inceput sa se invineteasca piciorul, stie cine va de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BlaaBlaa a răspuns:

Sa te dai cu Fastum gel si sa ti-l bandajezi ca sa ti se incalzeasca piciorul.

| DLeonard a răspuns:

A inceput sa se invineteasca sau era vanat? E posibil sa fie un cheag de sange. Du-te repede la doctor!

| didi2802 explică (pentru DLeonard):

Azi am vazut ca s-a invinetit, pana acum nu era asa.

| DLeonard a răspuns (pentru didi2802):

Atunci este foarte probabil sa fie un cheag de sange. Du-te la urgente, o sa iti dea un diagnostic mai sigur.