| Al33 a întrebat:

In ultimul timp mi-au apraut foarte multe cosuri pe fata si as vrea sa le tratez, dar nu stiu cum am incercat pana acum cu tot felul de tratamente dar nu au mers, cu pastile ce sa mai incerc? vreau neaparat sa scap de ele funda pentru cel mai complet si bun raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lilia2621 a răspuns:

Eu anul trecut tot am avut aceasta problema insa am tratat-o! M-a ajutat foarte mult scraburile, dar si TENCTURA DE GALBENELE! Eu sunt din Republica Moldova si nu sunt sigura daca la voi se gaseste asa ceva! Dar poti intreba la farmacie, mie mi-a ajutat foarte mut! Timp de o luna mi s-a curatat fata foarte mult! Nu este de loc costisitoare, cel putin la noi! Ajunge la 10 lei moldovenesti, adica 70 de centi! Daca procuri aceasta tenctura, o folosesti dupa ce folosesti scrabul! Adica speli fata cu apa calda si cu sapun, apoi pe fata umeda intinzi scrab si masezi bine fata, mai ales pe suprafetele cu cele mai multe puncte negre! Apui pe vata pui putina tenctura si ungi fata! Daca faci asa cum ti-am spus eu iti vor disparea cosurile garantata, timp de o luna! Acest tratament se face in fiecare seara! Succes! sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| mmary a răspuns:

Zyneritbig grin e foarte bun. aceeasi problema am si eu.si totul aproape ca a disprut. Costa in jur de 35 lei dar isi merita banii plus ca te tine foarte foarte mult. De asemenea tratamentele la o cosmeticianca sau dermatolog sunt foarte eficiente.chiar si pentru cateva sedintehappy

| Anablondyi a răspuns:

Poti sa-ti faci un peeling, asta inseamna sa-ti iei o crema de peeling (clean and clear de exemplu) sau prin retete babesti cum ar fi sa mananci timp de o saptamana miere amestecata cu drojdie. suna urat dar e eficient si n te opri de tratament... o lingurita de miere cu drojdie ajungehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei cele naturiste sunt cele mai bune...Insa eu folosesc Vichi normaderm...