| IonutSony a întrebat:

In ultimul timp mi s-a intamplat la masa de pranz care este in jurul orei 12.00 sa ma simt ametit si o stare usoara de lesin.Ciudat este ca la masa de dimineata sau seara nu se intampla.Am facut si ceva analize cele uzuale care au iesit bune. Tensiunea si pulsul bune.Nu consum alcool nu fumez plus ca noapte dorm foarte bine.Nu stiu exact de ce patesc asa ceva doar la pranz. Dupa ce termin de mancat la cateva minute imi revin si toata starea dispare imediat fara sa fac ceva anume.As vrea sa scap de aceste stari ce pot face.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Salut, ar putea sa fie o cadere de calciu, incearca sa bei sinte apa cu lamaie, sau niste miere cu ceai.
Ori este vreo stare de oboseala sau la masa mananci foarte repede si iti dai stomacul peste cap.

1 răspuns:
| Valentinaldoilea a răspuns:

Esti deja obosit, iar cand mai si umpli stomacul, organismul face un efort in plus.