| anonim_4396 a întrebat:

In ultimul timp tot visez că îmi cad dinții,ce poate semnifica acest vis?
Menționez că am probleme serioase cu anxietatea,foarte grave chiar! Are legătură cu anxietatea sau va deceda cineva din familie? Am mai visat odată așa și imediat mi-a murit o vecina! Dar acum cred că are legătură cu fricile mele interioare și faptul că viața mea e complet distrusa din cauza anxietății și a depresiei!
Voi ce părere aveți?
Am probleme serioase și cu un dinte de altfel nu mai îl pot salva se mișcă rău,dar nici nu îmi vine să îl scot că o să arăt penibil având în vedere că se va vedea că nu mai am un dinte,e chiar în fața,vad că nu mă doare dintele respectiv doar când beau ceva rece mor de durere.
Stau cu frica că va cădea și probabil de asta tot visez că îmi cad dinții nu știu!
Sa îmi pun un dinte am văzut că costa o avere, undeva intre 600-800 de euro, eu nu pot sa fac rost de statia bani neavând job sau părinți care să mă ajute!
Și pe lângă acest vis o tot visez pe maică-mea că moare in vis in cele mai brutale moduri gen e aruncata ba de mine in apa se îneacă și moare ba de unii cunoscuți în Bega! O visez aproape zilnic de când a murit acum 3 ani! Pare ireal așa ceva dar o visez aproape zilnic că moare in cele mai cumplite conjuncturi și pare real visul ăla,sufăr mult în timp ce visez având în vedere că percep visul in momentul respectiv ca pe o realitate! Vis lucid sau nu știu cum se numește tipul acesta de vis.
Am auzit că hipnoterapeuții șterg anumite traume prin hipnoza,ma poate ajuta? Ce ar trebui sa fac sa nu o mai visez pe maică-mea? O fi că nu m-am dus la mormântul ei? Daca mă duc acolo la mormânt și mai depresiv o să fiu și o voi visa și mai frecvent!
Ce naiba mi se întâmplă?
Un duhovnic m-ar putea ajuta? Bani de psiholog nu îmi permit deocamdată nu am nici să îmi pun implant la dinte,mă gândesc să fac punte in loc de implant, puntea e mult mai ieftina numai că îmi distruge încă un dinte sau doi că îi șlefuiește sa facă punte asta e marea pierdere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"visez că îmi cad dinții, ce poate semnifica acest vis?"

ori câștigi la loto, ori iei o mamă de bătaie de numa-numa!

| ReddY25 a răspuns:

Cauta pe interpretarea viselor

| carevaescu a răspuns:

Visurile sunt bazate pe experiența minții tale in mediul real. Realitatea în schimb nu este bazata pe visurile tale. Sa extrapolezi din vis concluzii despre realitatea exterioară este o eroare fundamentală