| plutonierulcapsuna a întrebat:

In urma cu 3-4 saptamani am avut o operatie de unghie incarnata, o interventie chirurgicala prin care a fost taiata si deschisa carnea din lateralul dinspre interior al degetului mare de la piciorul stang. Am stat doua saptamani in casa si am tratat permanent cu betadina rana, iar dupa doua saptamani am fost la acelasi medic pentru a ma asigura ca pot sa ma incalt din nou si sa merg normal daca rana este bine. Am primit OK-ul de la doctor. In prima saptamana a fost totul in regula, dar de cateva zile observ ca mi-a aparut o umflatura de carne vie undeva in partea de jos, langa cuticula. Nu secreta puroi, nu sangereaza, insa este rosie si destul de umflata din punctul meu de vedere. S-a confruntat cineva cu asa ceva pana acum? Ce este de facut? Ce se intampla in acel punct? Mentionez ca in acel loc a o fost facuta o mica taietura de asemenea, insa aceasta nu se mai observa, semn ca s-a vindecat. Nu doresc sa mai apelez la acel medic avand in vedere ca s-ar putea sa ma fi sfatuit prost doar ca sa termine mai repede cu mine. O clinica mai buna nu am in oras. Nu stiu ce sa fac si daca ar trebui sa ma ingrijorez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Nu cred ca medicul te-a sfatuit mai prost decat o pot face utilizatorii TPU. Asa ca ai incredere in el.