| mircea19 a întrebat:

In urma cu 3 saptamani am avut o entorsa de gradul 2 la glezna dreapta(dreptaci) fotbal.De atunci am stai 1 saptamana cu piciorul in ghips, m-am dat cu gel, iar acum am fost la 2 sedinte de acupunctura, electro-terapie, ultra-sunet si 3 injectii in cele 2 zile.Acum,ma dau de o saptamana cu Dicoflenac iar antrenorul meu mi-a dat un program de alergare pana saptamana viitoare,marti. Piciorul e mult mai dezumflat dar inca ma doare cand dau cu el in minge, si parca am o frica sa calc pe el. Spuneti-mi daca pe marti sunt sanse sa fac antrenament obisnuit, adica sprinturi suturi si toate cele.Aduc aminte ca inca sunt umflat la el in interior si am program de alergare usoara pana marti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| deliqventa13 a răspuns:

Nu,o colega de-a mea nu a facut sport 3 luni.Da, avea entorsa de gradul 3, dar mna, tot nu era atat de grav.Eu zic sa nu te fortezi ca va fi mai rau

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E mult prea devreme, mai ales ca inca simti dureri.

| neutrino a răspuns:

Nu.

| Girly97 a răspuns:

Am si eu o entorsa la fel de grava si din pacate, mi se va dezumfla piciorul abia peste doua-trei luni. O sa fac fizioterapie in martie, cand se mai incalzeste. Sanatate! Eu iti sugerez o scutire de la orele de sport pentru ceva timp.