| Trollymon a întrebat:

În urmă cu 3 zile mi s-au inflamat amigdalitele. Am fost la medicul de familie si mi-a spus că am puroi, apoi mi-a dat antibiotice și tantum verde. După 3 zile a dispărut doar puroiul însă amigdalitele sunt puțin mai inflamate si nu prea pot să mănânc din cauza durerii. Ce îmi recomandați să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa continui tratamentul, nu are cum sa iti treaca in 3 zile