| FLow_FLow_1998 a întrebat:

Sal, deci am fost la medicu de familie in legatura cu amigdalitele, Luni am fost, si mi-a dat niste antibiotice, paracetamol, tantum verde, ok de luni pana azi miercuri vad ca nu mai e chiar asa rau, dar nu mi-a trecut, oare imi trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Ia tratamentul cu antibiotic in continuare. Nu se intrerupe imediat.Il iei cum ti s-a prescris.

| AlexRv a răspuns:

Buna!

Bineînțeles ca va trece. Paracetamolul de exemplu acționează imediat, dar sunt antibiotice acțiunea cărora depinde de timp.
Tu iale asa cum ți sa zis și logic ar trebui sa iți treacă. Daca nu iți trece este pentru ca ori nu tiau dat tratamentul adecvat ori ai altceva. happy