| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu 4 zile am avut contact sexual fara prezervativ.din a 2a zi am dureri neplacute in zona de jos a abdomenului, cine poate sa imi spuna din ce cauza pot fi durerile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o INFECŢIE genitală/vaginită, ori o infecţie urinară ( dacă mai ai şi dureri/arsuri/usturimi la urinare ), sau o afecţiune ovariană ( anexită, sau altele ), etc.

Cel mai indicat ar fi să mergi la ginecolog pentru investigaţii suplimentare!

La ginecolog poţi merge şi SINGURĂ ( FĂRĂ mama, chiar dacă eşti minoră; n-ai precizat vârsta ), TREBUIE doar să ai la tine : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Toate cele bune.

| Smurph a răspuns (pentru bursuc001):

Am 19 ani, merg si singurica big grin

| bursuc001 a răspuns (pentru Smurph):

Cu plăcere :)
Da, da, la 19 anişori poţi merge şi singurică;)

Multă sănătate.

http://i.imgur.com/D0Os2.jpg

http://i.imgur.com/P7AjXt1.jpg

http://i.imgur.com/qOJ9iwM.jpg

La Mulţi Ani!

| Alcyon a răspuns:

Mergi la ginecolog. Noi n-avem de unde sa stim ce ai tu.

| grab a răspuns:

De la... presiune. se mai intampla asa cand te impinge prea tare sau o are prea lunga si pana se adapteaza vaginul te mai faulteaza asa prieteneste acolo jos big grin o sa iti treaca, bea un ceai de musetel/tei.

Răspuns utilizator avertizat
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Cei doi au dreptate.Partea naspa la fete e ca,dupa ce ca te doare prima data in timp ce o faci, mai doare si a doua zi. Bine, nu cred ca e la toate, dar asa e. Nu iti face griji, e normalwinking laughing

| Smurph a răspuns:

Va multumesc, acum sunt mai linistita